maxvaz107
maxvaz107 maxvaz107
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

we can buy 32 ounces of lemonade for $6.08 How much does it cost per ounce.

Respuesta :

AlexHiar
AlexHiar AlexHiar
  • 02-02-2022

Answer: $0.19

Step-by-step explanation: divide 32 by $6.08

Answer Link

Otras preguntas

To achieve the highest return during recrystallization of a given solid, one must: Group of answer choices Add the minimum amount of boiling solvent necessary
PLZ HELP ME ON THIS Basically you have to read this short story then make your own news story based off of the short story and in this news story you are a rep
Please 0,45 = ........ % 0,3 = ......... % 1,9 = ........... % 0,01 = ...........% 1 = ............%
Convert the following base 10 numbers to the respective base indicated .21 to base 2109 to base 41652 to base 9​
PLEASE HELP W A SERIOUS ANSWER! Question 3 Describe at least two advantages and two disadvantages of using nuclear fuel as a source of energy.
The U.S. soldier had the heart of a lion simile or metaphor?​
Explain Jan’s error
Which of the following is not an example of how the draft contributed to the Vietnam War’s unpopularity? A. Young men at age 18 were forced to apply for the dra
Read the excerpt from "To Save a Turtle." Early every morning, all of the volunteers at the sea turtle camp went out to the beach. This detail of the story tell
How old will Marisa be in 3 years.