madisondeluna madisondeluna
  • 02-02-2022
  • Mathematics
contestada

If the cost of 16 bar of chocolate costs $84. Find the cost of 28 bars of
chocolate.

Respuesta :

theguycallednub
theguycallednub theguycallednub
  • 02-02-2022

Answer:

16 bars=$84, meaning that one bar cost 5.25

28 bars=$147

Answer Link

Otras preguntas

Molly opened a bank account. She deposited $86.50 into her account every month for 20 months. She used $24.50 every month to pay for singing lessons. After 20 m
One similarity between the Highland Scots and the Moravians who settled in Georgia is that they both A. introduced Christian religions to the colony. B. migrate
take a look at this picture and help me out plz
How did Russia obtain control of the Bering Strait? a. They defeated the Ottoman Turks for it. c. They made a treaty with China to explore the area. b. They de
Which of the following is a characteristic used by historians to define major historical eras
explain what happens to the light ray when above and below the line are both water
Please help on this one?
Which graph would represent the solution
what sources might help us to better understand life in Babylonia
What stage of the cell cycle do cells spend the greatest amount of time in