kjohn2521 kjohn2521
  • 01-02-2022
  • Mathematics
contestada

If you buoyant thirteen gallons of gas for 25.00how much did you pay per gallon

HURRY ITS A TEST!!

Respuesta :

niyanthsraja
niyanthsraja niyanthsraja
  • 01-02-2022
$1.92 per gallon
————————-
Answer Link
Cl0udySki3s Cl0udySki3s
  • 01-02-2022

Answer:

$1.92

Step-by-step explanation:

25/13 = 1.92

Answer Link

Otras preguntas

If the food is not particularly fresh, it is OK to use additives (for color / appearance) that will misrepresent the appearance of the food to the customer. TRU
8. A concert charges $10 for each adult ticket and $5 for each child ticket. Sunday, the park collected a total of $1,750 from 250 people. Using a for adults a
Solve the equation: 5(y+2)=-35 оа y=-7 y=-17 O oc Od y=-5 y=-9
StuffMart sends customers $10,000 in bills (invoices). StuffMart has costs of $7,500 dollars. They ultimately collect $7,750. How much profit did StuffMart make
The number of pizzas is in a proportional relationship to the weight of the shredded cheese toppings. When​ shredded, a​ 50-lb block of cheese is enough to make
Which country has the largest democracy in the world? Vietnam O India United States China
what is 5 devided by 30 and what is 9 devided by 63
A rate in which the second quantity in the comparison is one unitis known as a ______________________.
What are some advantages to homeownership?
Write the balanced chemical equation for the complete combustion of C10H22.