jennylynn0731 jennylynn0731
  • 02-01-2022
  • Mathematics
contestada

The cost for a pack of 25 pens is4 .75
Find the unit price in dollars per pen.
If necessary, round your answer to the nearest cent.

Respuesta :

hypelearner
hypelearner hypelearner
  • 02-01-2022

Answer:

0.20

Step-by-step explanation:

4.75 divide by 25 = 0.19

then 0.19 rounds to 0.20

Answer Link

Otras preguntas

Determine the perimeter of the right triangle shown. Round your final answer to the nearest whole number, if necessary. right triangle with vertices at negative
Governments collect taxes to
Can someone help me out with this question fast!?!?!
3. Students from 4 classes at Franklin Elementary School are going on a field trip to the theater. Each class has 30 students. There will also be 6 teachers and
How can this sentence be changed into a compound sentence? Muriel will hand out the yearbooks you can pick one up in the student government office. • A. Add a c
If I open a business to serve blind people then design the interior to be akin to an obstacle course, am I cruel? I’m graduated so my points are up for grabs ca
Identify explicit formula for the sequence 3, 6, 9, 12, 15, ...
Where is the moon? I’m graduated so my points are up for grabs cause I’ll never use them. I have to at least as a question with it though.
Which of these would be least important to include in a summary of this article? A. Rodrigo learned to play piano in Temecula, California. B. Rodrigo's emotiona
Governments collect taxes to