jaaliyah26 jaaliyah26
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

buying 12 pencils for $3.00


buying 12 pencils for 300 class=

Respuesta :

tdunn24
tdunn24 tdunn24
  • 03-12-2021

Answer: 4

Step-by-step explanation:

Answer Link
RevyBreeze
RevyBreeze RevyBreeze
  • 03-12-2021

If Your trying to find the price of one pencil..

Answer:

4

Step-by-step explanation:

Pencil divided the cost

12/3 = 4

Answer Link

Otras preguntas

Kai calculates that he spends 15% of a school day in science class. If he spends 75 minutes in science class, how many minutes does Kai spend in school?
which continent includes 45 degrees north latitude and 115 degrees East longitude
what is the 10th term of the sequence:5,9,13,17
what does it mean to you to be a thoughtful consumer of media
similarity between instinct and learned behavior
What does mournful influence mean?
Which phrase best describes DNA? A. the structure that allows biochemical reactions to occur B. the structure that translates information into action C. the mol
Fact and Opinion Direction: Read each statement and then circle whether it is a fact or opinion.Explain your answer. 1-The fastest land dwelling creature is t
What did Napoleon do to bring back order in France?
both jefferson and jackson used the slogan "equal rights for all, special privileges for none." In what respects did neither one achieve his goals?