faythr2 faythr2
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

coffee cost 18.96 for 3 pounds what is the cost per pound of c offee

Respuesta :

deniciasookraj2007
deniciasookraj2007 deniciasookraj2007
  • 03-12-2021

Answer:

$18.96 ÷ 3 pounds = 6.32 per coffee

Answer Link

Otras preguntas

You put the names of all the students in your class in a paper bag. There are 15 boys and 11 girls. If you draw a name at random, what is P(boy’s name)?
what is the value of X A 61 B 37 C 85 D 123
<LKJ and <GHI are complementary, find x
How many pounds are in 9 kilograms?
HELP PLEASE ASAP IM SO CONFUSED!!!!!!!!
F(x)=x^2-6x-16 what is the y-intercept
unit rate of $8.43 for 3 pounds
hiw is thermal energy tranferred during conduction
Significant changes have taken place in american childbearing patterns in the decades since world war ii. which is not one of these changes discussed by the tex
Which landmark Supreme Court case outcome sided with the U.S. government concerning the constitutionality of Executive Order 9066, which ordered Japanese Americ