dantolentino9163 dantolentino9163
  • 03-12-2021
  • Mathematics
contestada

A box of 12 popsicles cost 4.44 how much does it cost per popsicles

Respuesta :

luminefoxie luminefoxie
  • 03-12-2021

Answer:

$0.37

Step-by-step explanation:

4.44/12=0.37

Answer Link
sairya156 sairya156
  • 03-12-2021
Answer
$0.37
All you have to do is divide
4.44 to 12 which equals ur answer.
Hope this helps :)
Answer Link

Otras preguntas

What is the discriminant of the polynomial below? 2х2 + 4x - 9 А. 88 в. 22 с. -56 D. -2
The resolution of a story happens when
checking congruence
I dentify the domain and range and sketch the graph [tex] y = sqrt { - x - 3 - 3} [/tex] ​
What is the range of the function f(x)=-(x+3)^2+7
An infinitely long straight wire has a uniform linear charge density of Derive the 4. equation for the electric field a distance R away from the wire using Gaus
Some will require energy and a transporter protein in the membrane. Amino acids use this form of transport, called ____________ .
Find four consecutive even integers with a sum of -52
In the wake of the Cuban Revolution of 1959, Cuba placed Fulgencio Batista in power. formed an alliance with the United States. formed an alliance with the Sovi
what is Linkedin and how you can look for jobs and network with others in your career field?