ayannawoodson043 ayannawoodson043
  • 01-12-2021
  • Mathematics
contestada

6. Three bunches of flowers can be bought for $9.48. Four bunches can be bought for $10.64. Which is the better buy?​

Respuesta :

brittanyflaherty brittanyflaherty
  • 01-12-2021
The better buy would be four bunches for $10.66 because each bunch of flowers would be $2.66 compared to $3.16 per bunch.
Answer Link

Otras preguntas

different forms of __________ include written, spoken, __________, and body. A. ethnicity . . . tolerant B. dialect . . . language C. religion . . . animism D.
During inhalation, which changes first in the throacic caviaty, the pressure or the volume? Explain.
10 points can someone help me please
Who the main character in Condenced milk
In preparing a company's statement of cash flows for the most recent year, Ransom Corp. reported the following information: Repayment of outstanding bonds $107,
what is the equation of a line that contains the point (2,-5) and is parallel to the line y=3x-4
What is the quotient of (3+I)(3-I)/-(2+2i)^2
if f(x)=4x^+1 and g(x)=x^-5, find (f-g)(x)
A motor unit is a. one motor neuron b. one motor neuron and the group of muscle fibers it innervates c. several motor neurons and the group of muscle fibers it
Describe the three layers of meninges covering the brain.