pattie101yaassss pattie101yaassss
  • 05-01-2017
  • Mathematics
contestada

Greg bought 4 notebooks for $6.40. Which equation can be used to determine the price, p, in dollars, of 1 notebook?

Respuesta :

arie01
arie01 arie01
  • 05-01-2017
the answer is 6.40 / 4 = $1.60
Answer Link

Otras preguntas

Which of the following are true of Paris? Select all that apply. He survived an early attempt on his life. He was raised by a servant and became a shepherd. He
A planet in our solar system is located far from the sun describe the size and composition of the planet
write 2x=y/3-4 in standard form
How to divide 9 divided 204?
Potatoes are on sale at both grocery mart and Baldwin hills market. At grocery mart a 5 lb. bag of potatoes cost $2.85 and at Baldwin hills market a 7 lb. bag
The entire percussion section with the high school band.march;marches;play;or playing
What is a reason that these data may be unreliable? It is information that is too old to be considered factual. It was found on the American Cancer Society web
What does to squeeze a gas into a smaller space mean?
4 times as much money as $5
A person who holds duties, rights, and responsibilities within a state is called