catvalentine007 catvalentine007
  • 04-01-2017
  • Mathematics
contestada

The cost of 4 cartons of fresh cream is $7.96. What is the cost of 14 such cartons?
$15.99
$21.96
$24.56
$27.86

Respuesta :

fencingparry4
fencingparry4 fencingparry4
  • 04-01-2017
7.96/4=1.99
1.99*14= 27.86 Monies
Answer Link
RosePetals1 RosePetals1
  • 04-01-2017
The answer is $27.86. Hope this helps
Answer Link

Otras preguntas

Who would have supported the two sides in the English Revolution?
You begin solving the equation 4 – 5x = 59 by subtracting 4 from both sides. Which is the best choice for Step 2?
How much does 3000 kg = to get tons
what is the ordered pair solution for;x + 2y = 53x - y = 1
Write each decimals as a fractions or a mixed number. 26.3 and 7.104 >> help <
Tickets to a play cost $5 for adults and $2 for children. If 1,750 tickets were sold for a total of $7,100, how many children’s tickets were sold? Can someone e
3x-150=1778. Help me please I need help bad
You are given two solid materials one that is organic and one that is not organic. Describe three tests you could perform to help you decide which is which.
expand and simplify this can you help  (2x²−3x+4) ( x²+5x−7)
food couldn't reach the stomach without the esophagus and the what