marsliu27
marsliu27 marsliu27
  • 03-11-2021
  • Mathematics
contestada

a 1 pound package of cheese for $7.49

Respuesta :

420aidennelson2005
420aidennelson2005 420aidennelson2005
  • 03-11-2021

Answer:

That's about 47 cents per ounce of cheese

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

The printed press was invented by
URGENT!!!! Hello everyone. I just have a really quick and important question. When i put a little bit of pressure on my right abdomen it hurts real bad and some
The Industrial Revolution had what effect on the British textile industry? A. It made the industry more reliant on machines rather than making cloth by hand
Which pair of angles must be supplementary?
Vasoconstriction in response to cold or stress that occurs in the toes or fingers is called what?
I need some motivation to help me not quit school. Lol.
-4x+2z=14,y=x+z+12,-2x-4z=22 using elimination
What can readers learn about Google's approach to doing business based on reading this article? Use information from the text to support your response.
Select the correct and entire main clause of the sentence. My brother attends Notre Dame University. The main clause is _____.
Two sides of a triangle have the same length. The third side measures 6 m less than twice the common length. The perimeter of the triangle is 14 m. What are the