Plxgd Plxgd
  • 03-01-2017
  • Mathematics
contestada

if the total cost C for p pounds of pepperoni if each pound cost 4.86

Respuesta :

agator824catdog47
agator824catdog47 agator824catdog47
  • 03-01-2017
costs $.59c(p) = .59p. C(p) has unit $/lbs, p=lbs
Answer Link

Otras preguntas

TRUE OR FALSE? The genetic code is determined by the SIZES of the nitrogen bases.
when you open a solid room air freshener, the solid slowly loses mass and volume. how do you think this happens?
if the ones digit of a numbers greater than 1 is 0, what factor or factors must that number have?
a defensive tackle picks up the 0.5kg football to a height of 0.8m in 0.25s .... 1.calculate the work done 2.calculate the power generated
How do you do this solve 5/2y=10 for y explain
What is the antonym for the word actuate
In which order were these documents written and adopted? 1. U.S. Constitution 2. Bill of Rights 3. Declaration of Independence 4. Articles of Confederation A.
The system of equations is inconsistent. What are the missing values? Y=2/3x + 3 Y=__/__x + 5 Fill in the blanks
What are the electrons is the outer shell of an atom called? What charge will elements in Group 2 form when they are involved in an ionic bond?
in what part of chloroplasts do dark reactions occur?