20ragupahtili
20ragupahtili 20ragupahtili
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

Please help me this questions
Will give you 16 points
Goodnight
My question is the one which I point it with my pencil

Please help me this questions Will give you 16 points Goodnight My question is the one which I point it with my pencil class=

Respuesta :

jaredvmartinez1205 jaredvmartinez1205
  • 02-11-2021

Answer: It would cost $92.65 if he used the voucher on Monday

125 - 92.65 = 32.35   It would cost $32.35 less if he used the voucher on Monday than if he didn't use the voucher on Saturday

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Name one war fought by the United States in the 1800s.
which is understanding of classification an important skill
which is understanding of classification an important skill
Under our Constitution, some powers belong to the federal government. What is one power of the federal government?
What are two ways that Americans can participate in their democracy?
A staple is made from 40mm of wire. How many staples can be made from 10meters of wire?
Name one war fought by the United States in the 1800s.
When a sample of a gas is heated in a sealed, rigid container from 200. K to 400. K, the pressure exerted by the gas is (1) decreased by a factor of 2. (2) incr
Name one right only for United States citizens.
What is one promise you make when you become a United States citizen?