yeseniacastanedacruz yeseniacastanedacruz
  • 02-11-2021
  • Mathematics
contestada

You have $3.90 and would like to buy some almonds. If a pound costs $8, how many ounces can you buy?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-11-2021

Answer:

2

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

use the distributive property to rewrite each expression -6(r-8)​
Why Not all sources of information are useful to quench curiosity?​
Only the patient can waive the right to confidentiality? A. True B. False
Question 10(Multiple Choice Worth 1 points) (02.05 MC) Triangle ABC is a right triangle. Point D is the midpoint of side AB, and point E is the midpoint of sid
what is 1/10 of 0.002
Lisa is a pet cat called Taddy. Is pet adjective or noun
In which region of the u.s. were small business owners producing goods on a small scale replaced by factory producing goods on a large scale
Please help, A student sets up the following equation to convert a measurement. (The ? stands for a number the student is going to calculate.) Fill in the mi
Nita comes home and finds that her apartment has been broken into. Her laptop is gone, as is the jewelry she had in her dresser drawer. What crimewas committed?
A student is measuring the volumes of nectar produced by a flowering plant for an experiment. He measures nectar from 50 flowers using a graduated cylinder that