rangercollege8921 rangercollege8921
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

13434yards of ribbon cost $7. Find the cost per yard. (Unit Rate).Enter your answer as a whole number or a decimal. Do not include a label.

Respuesta :

myalani2015
myalani2015 myalani2015
  • 01-11-2021

Answer:

1,919.1

Step-by-step explanation:

I know that's the answer

Answer Link

Otras preguntas

If x = –1 and y = 2, what is the value of the expression 2x3 – 3xy ?
The variables x and y are directly proportional, and y = 2 when x = 3. What is the value of y when x = 9 ?
suppose you mix food coloring in water to make it blue. Have you made a solution or suspension. Explain........PLZ HELP
Which animal has tracheae but no lungs for respiration? A. cardinal B. grasshopper C. toad D. tuna
a trampoline has an area of 49 times pie square feet. what is the diameter of the trampoline?
where did Hassan and Amir grow up in Kite Runner?
what are three characteristics of the alveoli promote gas exchange?
What accent marks are missing from the paragraph in the highlighted box?
I have no idea how to use this site yet, so I'm just gonna put my algebra problem here. Thanks for any help! Graph system of equation: x-2y=2 3+y=6
people in wheelchairs find it difficult to pick up thing they dropped on the floor which tool can help