jadynwalker24 jadynwalker24
  • 01-11-2021
  • Mathematics
contestada

Jasmine bought 4 notebooks at $2.79 each and 3 dividers at $1.10 each. How much money did she spend?

Respuesta :

tobjohnson
tobjohnson tobjohnson
  • 01-11-2021

Answer:$15

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Leah uses 2 ounces of rice to make 2/3 serving of rice. How many ounces of rice is there per serving?
Solve for .x. 2r - 12 9 x +9
5x^3 + 2 algebra 9th grade ​
HELP ASAP PLEASE Question 3 (1 point) Mr. fullingham has 75 geese and 125 turkeys. What is the ratio of the number of geese to the total number of birds in simp
Some people think that listening to country music is one of life’s greatest pleasures. Others would much rather jam out to hip-hop or rap music. And, of course,
4x = 30-x please solve
What is the most likely meaning of confluence as it is used in the following sentence? The town of Passau, Germany, is at the confluence of the Danube, Ilz, and
perform the operation and reduce the answer fully. make sure to express the answer as a simplified fraction 4/5 divided by 4/3
What the equivalent expression. 5 (3m +2p) - 4m​
How does the precipitation in Oklahoma change as you travel across the state? (Site 1)