MakyiSpencer14 MakyiSpencer14
  • 01-01-2017
  • Mathematics
contestada

A 64 oz bottle of apple juice costs $2.39 and a 20 oz bottle cost $0.79 which is better to buy

Respuesta :

molly37 molly37
  • 01-01-2017
the awnser to that question is 64
Answer Link
Аноним Аноним
  • 01-01-2017
The answer is the 64 oz bottle of apple juiceis the better buy. You just need to divide and find the number that is less or cheaper
Answer Link

Otras preguntas

Name the 3 continents and oceans in the world and describe it Name 1 special planet which is not there
Which search will help you find critical essays on cervantes work in an electronic catalog
PLEASE SHOW your work I have the question and my answers in picture I just want to make sure I'm correct question number 3... I got x=16 and question number 4..
Should people volunteer? Why or why not? Justify your response. (Site 2)
Solve for x please.
Please help? With #28
which ordered pair is a solution of the equation? equation (-4x+7=2y-3)
The formula for the perimeter of a rectangle is P = 2l + 2w, where P is the perimeter, l is the length, and w is the width. Solve for w.
It took Lisa 2 hours to read the first 100 pages of a book. Then she read the last 44 pages in 1 hour. How many pages did she read per minute for the whole book
In his article, John Schwartz presents the reasoning that wastewater recycling has a public perception challenge to overcome. Which piece of evidence sufficient