justasking88 justasking88
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Sarah bought 3 pounds of grapes for $2.25. Dan bought 4 pounds of grapes for $3.00. Answers- y=3/4x. y=2x. y=3x. y=1/3x

Respuesta :

oakleyhaskell
oakleyhaskell oakleyhaskell
  • 01-09-2021
The answer is y=3/4x
Answer Link

Otras preguntas

What is another word for Acadians
Carrie and krystal are taking a road trip from Greenville to north valley.each person has her own map,and the scales on the maps are different. a. on carries ma
how to write a word problem
Which sentence contains a plural verb? a. Tommy the Clown, leader of the dancers, hopes the high-energy dance style will provide Los Angeles’ South Central you
Which phrase best describes cellular respiration? A. the process where energy from food is used by the cell B. the process where water molecules move across a m
Which desert does the Huang river curve around
In a foreign country, half of 5 = 3. Based on that same proportion, what's one-third of 10?
A crisis erupted in the 1830s over nullification. Which of the following does not describe an aspect of nullification? a. Stats could invalidate federal legisla
in comparison with the inner planets of our solar system, which list of characteristic of the outer planets is accurate? a. larger with more moons b. smaller wi
__________ was the Roman General who conquered Gaul, then went on to march on Rome and make himself dictator for life until he was assassinated in the forum.