haleemarshall haleemarshall
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Mels family is driving out of state to go to her grandmothers house. They know that it takes 20 gallons of gas to get there, and the cost of 3 gallons of gasoline is $10.50. How much should the family budget to make the one way trip

Respuesta :

trev93
trev93 trev93
  • 01-09-2021
The answer to your question is $45.15
Answer Link

Otras preguntas

54 = 3*3*3*2 Which of the following products is NOT a factor of 54? A - 2*6 B - 2*9 C - 3*6 D - 9*6
the midpoint of line segement AB is M(2,-2). if the coordinates of A are (5,-6), what are the coordinates of B?
what is the meaning of customer in marketing?
4. Simplifyyyyyyyyyyyyyyuyyyyyyyyyyyy
find the value of a if x+12x²+4x+9a​
I need help with this please, my test is tomorrow and my teacher left the school.
Do iron nails rust more in salt water than in vinegar? Please answer ASAP.
Rafael needs to buy plastic spoons. Brand A has a box of 36 spoons for $1.54. Brand B has a box of 48 spoons for $1.66. Find the unit price for each brand. Then
What is the smallest positive integer $n$ such that $\sqrt[3]{1323 \cdot n}$ is an integer?
Factor this please and thank you. 18-9w