BaconArmy BaconArmy
  • 01-09-2021
  • Mathematics
contestada

Please help. Brainliest for the best answer.

Please help Brainliest for the best answer class=

Respuesta :

AlgebraicAardvark
AlgebraicAardvark AlgebraicAardvark
  • 01-09-2021
To find the cost per day, you need to find the cost per razor and then divide that over the week that it lasts.

$6.30 / 10 razors = $0.63 per razor.

$0.63 / week = $0.63 / 7 days = $0.09 / day since 0.63/7 = 0.09
Answer Link

Otras preguntas

dexter makes a scale drawing of his room
Most people vote in presidential elections than in midterm/congressional elections a. True b. false
A 1,595 deposit for 10 years at a simple interest rate of 8% Interest: Total value:
The activation energy of a chemical reaction is the:______ a. energy input needed to get the atoms to start sharing their electrons. b. energy released by atoms
An amount of $600 is shared among three people in the ratio 1 : 2 : 3 , find the difference between the smallest and the largest share
Which best identifies an example of free verse?​
Why isn't a comet a planet? It does not orbit a star. It has an irregular shape
Please help with this
Please help with these sentences
Which integer Is found three units to the left of eight on a number line