friends1969 friends1969
  • 04-08-2021
  • Mathematics
contestada

If 400 g of chocolate sells for $12,
"how much is the cost per kilogram?

Respuesta :

btute
btute btute
  • 04-08-2021

the cost of the chocolate of 1 kg will be 30$

Answer Link

Otras preguntas

4/50 in lowest form
!!!!!!!!!! 50 points !!!!!!!!!!!!! You and a friend both got A's on your math tests. You go out to celebration dinner and your food bill is $55. You leave an 18
why did the british want the french out of the ohio river valley
a counterclaim ? A) strengthens an argument B) clarifies the main idea C) shows weakness in opposing claim D)all of the above
At 27.00 °c a gas has a volume of 6.00 L . What will the volume be at 150.0 °c
Among instances of corporate malfeasance in the early twenty-first century, the _______ scandal was the most shocking and economically damaging for employees an
What nucleotide pairs with T? With C?
A deer with a mass of 146kg is running head on toward you with a speed of 17 m/s. You are going north. Find the momentum of the deer .
What type of change occurs when a new amendment is added to the constitution?
Coal and rivers provided energy to run industry in the United States. True False