shumailaraman
shumailaraman shumailaraman
  • 02-08-2021
  • Mathematics
contestada

What is the cost of buying 5 kg of cheese worth
$9.00 per kg?

Respuesta :

mishyunicorn44 mishyunicorn44
  • 02-08-2021
$45

Hope this helps you
Answer Link
mistressofdark
mistressofdark mistressofdark
  • 02-08-2021

Cost of 1 kg = $9

So, cost of 5 kg = $9 × 5 = $45

Answer Link

Otras preguntas

Describe the pros andcons of using geneticallymodified crops as a foodsource.​
math question plz help !!!!!!
Ivan flips a coin 40 times, How many times can he expect head to appear? A.20 B.4 C.10 D.15 please help
Write the equation of the line containing:(0,0) and (1,3)​
which study design did they most likely use?
what do 1/6 equal. what is 1/6 as a mix number?​
25 POINTS IF YOU HELP ASAP What was the outcome of the Korean War? * Korea remains divided at the 38th parallel. Korea was unified under one communist rule. Ko
-2+49-10+59-29(-12+-68) How the heck do I do this?
A parachutists speed during a free fall reaches 135 miles per hour. What is the speed per second?
Flag this Question Question 24 Salt/sodium is usually added to processed foods, beverages, and diet drinks. Group of answer choices True False Flag this Ques