jajsjnwn
jajsjnwn jajsjnwn
  • 05-06-2021
  • Mathematics
contestada

Please answer this for me!!

Please answer this for me class=

Respuesta :

Ant4842
Ant4842 Ant4842
  • 05-06-2021

Answer:

$17.95

Step-by-step explanation:

Subtract 6.15 from 60.00

That gives you 53.85

Now divide that by 3

And you get 17.95

Answer Link
SDCInfinity
SDCInfinity SDCInfinity
  • 05-06-2021

Answer:

$17.95

Step-by-step explanation:

d = number of dog pillows

3d + 6.15 = 60

3d = 53.85

d = 17.95

Therefore, each dog pillow cost $17.95.

Answer Link

Otras preguntas

why are rivers and oceans seen as barriers
A sheet of glass measures one metre by half metre at 0°C. Calculate its area at 30°C, a forglass = 0.000009°C-1.​
When Mairs does find someone who represent her how does she responds to their descriptions of a person with disabilities
0.0000000435970 in scientific notation
PART IV: Rewrite the following passive paragraph in active (10%)Rockets were invented by the Chinese about A.D. 1000. Gunpowder was packed into bambootubes and
why does the shell of a human egg have microscopic holes in it​
7th grade math help me plzzz
Select the correct answer. Which team is on defense? A. the team without the ball B. the team with the ball C. both teams D. neither team
what does squeaky mean when she says this line? why do you think she ends the personal narrative with this line?
Please answer correctly !!!!!!!!!!!!!!!!!!! Will mark brainliest !!!!!!!!!!!!!!!!!!