flower7886
flower7886 flower7886
  • 04-06-2021
  • Mathematics
contestada

Brad wants to buy flowers for his friend
with $33. The daisies are $1 each and
the roses are $2 each. He buys 3 more
daisies than roses.
How much did the roses cost?

Respuesta :

whyp whyp
  • 04-06-2021
the roses were 20 dollars :) have a good day.
Answer Link

Otras preguntas

Does anyone know the answer
Please help I don't understand. If you could explain that would be great too.
which statement from the declaration of independence best supports the concept of natural rights.
is tears made of urine!????​
Describe what to do if more light is needed to view the specimen.
need the answer to: 144 = -12(x+5) x =
LL Cool J has also used his fame as a rapper to appear in several TV series. Name two of those TV series.
How would you expect the negative effects of global warming to differ from what is currently observed if water was nonpolar instead of polar? The effects would
what is measurement​
Using a job site such as Indeed or Monster, locate three job ads for people in your academic major. In each ad, identify references to writing and communication