zeaganharris7 zeaganharris7
  • 03-06-2021
  • Mathematics
contestada

ice for the 11.5-ounce package: $3.19 per ounce ice for the 30.6-ounce package: $7.98 per ounce which is the better buy: ​

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 03-06-2021
The 30.6 ounce because it would be less money for more as if you bought 3 11.5 once packages trying to spend less you would end up spending more
Answer Link

Otras preguntas

Need help on some questions.. anyone....?
50 Points. Please help me.
Which sentence uses the positive form of an adverb? A. Grandma sweetly sang a song. B. We should talk more often. C. Sarah learned guitar quicker th
which part of the molecule holds the energy waiting to be released
what is the solution to this equation x/4=-12​
I will mark brainliest
Are claims about the effects of meditation most likely scientific or pseudoscientific?
Polar bears give birth and hunt on sea ice. Which of the following would help polar bears survive during the melting of Arctic ice? Growing another layer of fu
Which type of government did China have during the Song Dynasty
I will mark brainliest Sodium is an element found in table salt. It contain 11 protons and 12 neutrons. How many electrons are found in a neutral atom of sodium