jenfromtheblock jenfromtheblock
  • 04-01-2015
  • Mathematics
contestada


if the ríbbon costs 10 cents per foot what is the total cost of ribbon in dollars

Respuesta :

kashondapenn
kashondapenn kashondapenn
  • 04-01-2015
The answer will be 10 ft because its 10 cents per foot

Answer Link

Otras preguntas

which has the best unit rate? 16 oz for $4.25 or 20 oz for $ 4.55 I chose 16 oz but I need to make sure it's right
Does a city council meeting adhere to the principles of a democratic republic?
Which sentence in Amanda's report is inappropriate for a school assignment? A. They wanted to know everything about the new part of America. B. They also
Jane, looking for tarzan, is running at top speed 5.3 m/s and grabs a vine hanging vertically from a tall tree in the jungle. how high can she swing upward?
Lamar is researching a business opportunity and has asked his acquisition team to help him review and verify all of the information about the business. This pro
Does a city council meeting adhere to the principles of a democratic republic?
i know its a lot but i dont understand it i have tried to understand it
Read the passge: Tlot-tlot, in the frosty silence! Tlot-tlot, in the echoing night! Nearer he came and nearer! Her face was like a light! Her eyes grew wide f
Why did the revolution started
Points M and N are the midpoints of sides AC and BC of △ABC. Prove that the ratio of the area of △MNC to the area of ABNM is 1:3.