Seudónimo Seudónimo
  • 02-12-2016
  • Mathematics
contestada

If I pay 89 cents for cream cheese and I brought 8 ounces, how much did I spend on one ounce?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 02-12-2016
i rounded to 11 cents

Answer Link
LvovKirill
LvovKirill LvovKirill
  • 02-12-2016
89 \ 8 = 11.125
..........................
Answer Link

Otras preguntas

Can I please get help on this
Which one of the following will increase the current value of a stock?Decrease in the dividend growth rateIncrease in the required returnIncrease in the market
In a short paragraph, describe the transition of Rome form a republic to an empire. What was the republic like, and what caused it to become an empire. Please h
Which of the following strategies can reduce urban spraw
what is the product mentally of (ab + 3)(ab - 3)
What is an argument?
John Muir was a writer who inspired Americans to: A) Appreciate the American wilderness. B) Join labor unions. C) Demand reform in the food industry. D) Fight a
What is the answer because my son is strugilling
HELP FAST PLS!!!!!!!!!(will give 50 points to who answers correctly oh and dont answer fake answers i typed soo hard to do this) Part A The Roberts family is pl
what is a fractional banking system