hosain18 hosain18
  • 01-05-2021
  • Mathematics
contestada

Cheddar cheese cost $4.25 per pound. Which equation best represents y, the total cost of x pounds of cheddar cheese? Group of answer choices

Respuesta :

akilahmaisarah
akilahmaisarah akilahmaisarah
  • 01-05-2021

Answer:

I'm going to edit this later, but do you have the full question?

Answer Link

Otras preguntas

The following table shows the amount of water leaking from an inflatable pool as a function of time: x (time in minutes) f(x) 0
Given the following absolute value function find the range.f(x) = |x+5| - 8​
Summarize the steps of the scientific method.
Find the center of a circle with the equation: x2+y2+10x−16y+75=0
‼️PLEASE HELP ASAP‼️ A coin has 2 sides: heads (H) and tails (T). A bag has 4 balls: 1 red (R), 1 green (G), and 1 yellow (Y), and 1 orange (O). You toss a coin
Please answer this correctly here’s the passage
What is the longest river in north america?
What is the tallest mountain in north america
which statement best describes the relationship between photosynthesis and cellular respiration
in which step of the water cycle does most of earth’s water enter the atmosphere?