gkugnlfjcnkdnd gkugnlfjcnkdnd
  • 03-04-2021
  • Mathematics
contestada

If it will cost $4.00 for 3 chocolate bars, how much will it cost for 12 chocolate bars?

Respuesta :

bRaInLy2o2o bRaInLy2o2o
  • 03-04-2021

Answer:

I believe the answer is $16

Step-by-step explanation:

I divded  the $4 dollars by 3 chocolate bars and got 1.3 repeating. Then multiplied that by 12 and got 16 :)

Answer Link
princeofpowerjr1
princeofpowerjr1 princeofpowerjr1
  • 03-04-2021

Answer: 16

Step-by-step explanation:

3x4=12

4x4=16

Answer Link

Otras preguntas

an ancient greek city-state developed a kind of goverment that didnt requrie a king. people freely participated in the states gonverment. there was a council an
Compare and contrast the responsibilities of United States politicians and tribal politicians.
Let f(x)=-2-7 and g(x)=-4+3. Find (f o g)(-5) A.-53 B.23 C.-9 D.3
The bobom tree storage large amounts of water in its trunk to sure by periods of brought the trees phone in the area that is fairly dry between the Sarah sorry
What is the setting in chapter 16 of lyddie
Write y= -3/4x - 6 in standard form using integers. 3x + 4y = -24 ??? 3x + 4y = -6 3x + 4y = 24 -3x + 4y = -24
Which cell type stores the majority of the body's glycogen?
Combine the like terms and simplify. Please help I will mark Brainly !!
round 17 to the tens place and 6382 to the thousands place
Read the section titled "Solar Power." What are some of the benefits of using solar energy? (Site 1)