salrez salrez
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Travis bought 6 new notebooks for school for $9.30. How much was each
notebook?

Respuesta :

sunabariii
sunabariii sunabariii
  • 02-04-2021

Answer:

1.55

Step-by-step explanation:

9.30/6=1.55

Answer Link
xSoon
xSoon xSoon
  • 02-04-2021

Answer:

One notebook equals $1.55.

Step-by-step explanation:

($9.30) / 6 is equal to $1.55. Moreover, one notebook is $1.55 as this number multiplied by 6 yields $9.30.

Answer Link

Otras preguntas

similarities and differences between mitosis and meiosis
Novels such as Oliver Twist and Nicholas Nickleby show Dickens' penchant for mixing a. fantasy with suspense. b. mystery with humor. c. humor with horror. d. ro
how many people are in the us
The amount in a savings account increased from 200 to 216. What was the percent of increase?
how to increase testosterone
Open account credit is characterized by __________. no credit limit a monthly credit statement annual billing minimum balance requirements
how to turn any drink into a gummy
what are the three parts of a nucleotide
what is the correct definition of suffrage
for which of these scenarios is total internal reflection possible?