BrainlyIsGreat12345
BrainlyIsGreat12345 BrainlyIsGreat12345
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Plz help me with this question

Plz help me with this question class=

Respuesta :

ajbtrojan
ajbtrojan ajbtrojan
  • 02-04-2021

Answer:

1 Kilogram is $1.44

Step-by-step explanation:

$2.88 divided by 2 kilograms is $1.44 for each kilogram of sand.

Answer Link

Otras preguntas

Substitution how do u do it??
the length of a rectangle is 3 feet less than twice the width of the rectangle. if the perimeter of the rectangle is 324 feet, find the width and the length?
Help please this I'd for geometry
Can someone help me in probability?Amanda wrote a computer program that generates two random numbers between one and eleven.When she runs it,what is the probabi
There is a turtle race. The race will last 2 minutes. I have to find the distance from the start each turtle will be at the end of the race. Speed (in inches pe
how does.debate in the senate differ from debate in the house?
What is bigger fraction, 5/6 or 6/7
what is 20% of $45.00?
The decline in medieval trade was caused by
y varies directly as x. if x=5 when y=12 find x when y=30