Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

if one jar of jalapeños cost $2, how much will 7 jars cost? can somone help me do this step by step?!:)))

Respuesta :

valeriemoise8
valeriemoise8 valeriemoise8
  • 02-04-2021

Answer:

14

Step-by-step explanation:

Answer Link
mjhoana502
mjhoana502 mjhoana502
  • 02-04-2021
Answer : 14 Explanation: multiply $2x7=14
Answer Link

Otras preguntas

evaluate 4g -2 (-h) + 4
Pls help me asap!! Only answer if u know the correct answer! Thanks! :)
A tall pea plant (Tt) is crossbred with another tall pea plant (Tt). The following Punnett square shows the separated alleles for two pea plants. Which of the f
What's biology? Tell types of biology?
the Arizona Cardinals won 10 games out of 16 games during the 2009 regular season. At this rate, how many games do they need to play to win 50 games?
 A wooden box with a mass of 10.0 kg rest on a ramp that is incline at an angle of 25° to the horizontal. A rope attached to the box runs parallel to the ramp
How to find the mode.
Зx — 6 = 3х – ? -6 6 З -3 0
A teacher showed this animal to students on a field trip. Which tool will the students use to record the animal's behavior? A. Graduated cylinder B. Notebook C.
4.2.5 codehs text messages answer