Yesenia090p Yesenia090p
  • 02-04-2021
  • Mathematics
contestada

Three bulbs of garlic cost $8. how many would 12 bulbs cost?

Respuesta :

millekriste millekriste
  • 02-04-2021

Answer:

$32

Step-by-step explanation:

3 bulbs of garlic = $8.

12 / 3 = 4. 4 x $8 = $32.

Answer Link
456192
456192 456192
  • 02-04-2021

Answer:

96 Dollars

Step-by-step explanation:

Hope this helps. =)

Answer Link

Otras preguntas

Which option is a balanced equation for cellular respiration?
Discount: Buy Two shirts get 50 percent off third shirt. Ky wants to buy three shirts, which were originally priced at $49.96 each. How much will the three shir
What two forces can act on an object without touching it??
how long can a snake be
Under what circumstances might conformity be wise? When might it be foolish?
You let your neighbor's dog and it bites you. the reaction is a _____
What is an abstract noun?
In arteriosclerosis, hardened arteries cannot expand to handle the blood that enters the vessel when the heart contracts. therefore, pressure ____ in the artery
What type of material used to build belizeans on water?
7/9 x 6/49 multiply and simplify