nnemiah192
nnemiah192
01-04-2021
Mathematics
contestada
THIS IS DUE RN PLEASE HELP!!!
Respuesta :
23ricorvan
23ricorvan
01-04-2021
Answer:
c = 6d
Step-by-step explanation:
the cost is equal to $6/day
Answer Link
martin819
martin819
01-04-2021
This answer ^ is correct
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 74+ )
Otras preguntas
Will mark brainest! What is an example of an attack for which responders were least prepared, prior to the 2001 terrorist attacks in NY? A) Hijacking a bus B)
Calculate the feed ratio of adipic acid and hexamethylene diamine that should be employed to obtain a polyamide of approximately 15,000 molecular weight at 99.5
Martinez Company’s relevant range of production is 7,500 units to 12,500 units. When it produces and sells 10,000 units, its average costs per unit are as follo
Which of these is most often associated with an eating disorder?OA. DepressionOB. HappinessInfectionFitness
which native american groups joined the French to fight the British?
Which expression is equivalent to −40+(−20)+(−60) ? −20+(−40)+(−60) −40−(20−60) −(40−20)+(−60) 40+20+60
grammar corrections: Now consider this the student brings their school book, electronic or otherwise a notebook or tablet/laptop with them to the kids practice
A linear function is represented below. Which function has a greater y-intercept than the function in the table? A. y = 4x B. y = –2x C. y = –x – 1 D. y = –
The Lopez family and the Morris family each used their sprinklers last summer. The Lopez family's sprinkler was used for 15 hours. The Morris family's sprinkler
A 1 L bottle of cola contains approximately 34 fluid ounces. How many grams of sugar would be in a 1 L bottle of the cola? Explain and show how to arrive at the