amandaskyehall
amandaskyehall amandaskyehall
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

Ms. Marcus purchased 5 pounds of grapefruit for $4.90. At this price how much will 7 pounds of grapefruit cost?

show alll work

thxxx <3

Respuesta :

20118457
20118457 20118457
  • 04-03-2021

4.90*3 = 14.7  

The cost will be for the garpfriut will cost 14.7 $

Answer Link

Otras preguntas

Based only on the given information, it is guaranteed that AB L CDGiven AABCAD BDBCCDs CDA. True
Which correctly describes a reason the United States declared war on Mexico in 1846? A. the concept of Manifest Destiny through expansion B. the desire t
Why did Marcus gravey's movement fall apart ?
Tasha made 128 ounces of punch how many cups of punch did Latasha make
Help math HELP ME ASAP WITH MATH PLEASE?!!!!!
What number is between 2/7 and 4/11 CHECK MY ANSWER PLEASE?!?!
GEOMETRY HELP) Triangle ABC is similar to triangle PQR. Which equation is correct?
What was a significant effect of the Greco-Persian Wars?
Is it fair to judge people by their Physical Appearance?
What is the answer toY+1.7=8.96