bredesenrara
bredesenrara bredesenrara
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

PLEASEEEE HELP THIS IS DUE TODAY!!!

PLEASEEEE HELP THIS IS DUE TODAY class=

Respuesta :

655087 655087
  • 04-03-2021

Answer: $200

Step-by-step explanation:

On the X axis, it shows the kilograms. Since the problem asks for how much money she makes for 60 kg, go to the point on the X axis that represents 60 kg and then go up to the corresponding y or dollar value, which is 200.

Answer Link

Otras preguntas

If fertilization of an ovum occurs, the corpus luteum produces _____ to maintain the lining of the uterus.
the force of attraction that holds two atoms together is called a "chemical bond". True or false? if false, what is the right answer? In the "periodic table", d
A recipe calls for 12 cups of blueberries to make 7 jars of blueberry jam. What is true about the number of cups of blueberries in each jar?
One dozen eggs cost $1.98 how much does 1 egg cost
What is the density of lead (in g/cm3) if a rectangular bar measuring 0.50 cm in height, 1.55 cm in width, and 25.00 cm in length has a mass of 218.9 g ? expres
What does CTR stand for?
How many real solutions does the equation 0.2x^5-2x^3+1.8x+k=0 have when k = 0?
Help plz explainnnnnn
The word that means "the ridges on fingerprints" is_________ a. delta c. minute b. masthead d. whorl
Solve the equation−3=8x−4y for y