AlexSchreiber
AlexSchreiber AlexSchreiber
  • 04-03-2021
  • Mathematics
contestada

please help with this
​

please help with this class=

Respuesta :

newtondelisha newtondelisha
  • 04-03-2021

Answer:

Y=2x+1

Step-by-step explanation:

The ad costs $2 per day(x) + the flat service of $1.

(1) day: $3=2(1)+1 (3) days: $9=2(3)+1

Answer Link
Supernova2233
Supernova2233 Supernova2233
  • 04-03-2021

Answer:

Y=2x+1 Hope it helps you

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Is it really incorrect to start a sentence with “and”?
welfare of my society depends on my well being
Which of the following is the best example of an organism maintaining homeostasis? A. A lion panting after a chase. B. A Venus fly trap catching a fly. C. A lad
What impact did U.S. governmental policies have on business and industry during the late 1800s
27 divided 32 = ? Help
A 6-pack of undershirts cost 13.98.This is 3.96 less then the cost of buying 6 individual shirts.If each undershirt costs the same amount how much does each und
Which of the following units are used to measure temperature? Select all that apply. A. Joules B. Kelvins C. Newtons D. degrees Celsius
what is the solution set of the equation x/5 + x/2=14
“gallantry” most clearly means [RL.8.4] A. rudeness. B. friendship. C. attention. D. shyness.
Slavery could never exist in any territory newly acquired by the United States from Mexico according to the: