amyabrown1988
amyabrown1988 amyabrown1988
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

How much money would you say by purchasing vanilla cupcakes a dozen pack instead of buying 12 individual cupcakes

Respuesta :

ryleighmccoy81
ryleighmccoy81 ryleighmccoy81
  • 03-03-2021

Answer:

I belive you would save at least 2 dollars because you would buy a pack instead of individual

Step-by-step explanation:

I tried bit I really have no clue what this means

Answer Link

Otras preguntas

can you help me with this problem please?
which of the following is an example of a positive incentive from the 1700s? A. cotton required a lot of work to clean B. Many textile mills wanted to buy cott
Define universal banking and state its objective
Read each of the statements, and determine whether each pertains to an authoritative, authoritarian, permissive, or uninvolved style of child rearing. Statement
what is cell? ............​
The longest river in the world is located in the present-day country of ______?
If John starts with $85 and is spending $5 per week and Ashley has $35 and is saving $7 per week when will Ashley have more than John
Homologous structures are defined as anatomical structures originating from the same structure in ancestral form. For instance, a bird's wing and the front flip
The insurance pathway includes worker who deliver services that transfer risk from an individual or business to an insurance company to protect individuals and
Help me answer this question