Chavini Chavini
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

Jesse spends $5 a day on lunch, how much will she spend on lunch in x days?

Respuesta :

surjithayer10otahza surjithayer10otahza
  • 03-03-2021

Answer:

$ 5x

Step-by-step explanation:

Answer Link
karleyyybookout karleyyybookout
  • 03-03-2021
5 dollars multiplied by x
Answer Link

Otras preguntas

12 ÷ x - 6 = 18 ÷ x - 4
Supposed to pay $32 for a pair of shoes that was originally $40 what was the percent of the decrease in price of the shoes set up a proportion and solve.[Please
Read the scenario. Jake and Pari are completing a biology assignment. One of the questions asks them to determine the base amounts in a sample of DNA. The stud
What amendment limited the president to only two terms
What is ironic in Elizabeth’s epiphany about her love for Mr. Darcy
which is the better buy $12 for 4 rentals or $11 for 3 rentals
four fifths of senior class went to prom. if 324 seniors went to prom, how many are there in the senior class
Why is Monosomy usually lethal?(Please SIMPLIFY so I can understand it please)
Helppp Plssssss Asap!!<br /><br />Thanks
Red blood cells neither gain nor lose water when put into 0.9% NaCl. They are in a(n) ___________ solution. *