tyussmith
tyussmith tyussmith
  • 03-03-2021
  • Mathematics
contestada

What is 24 pack of Mountain Dew for $9.99 or a 12 pack of Mountain Dew for $5.99?

Respuesta :

nunyabizn
nunyabizn nunyabizn
  • 03-03-2021
I think it may be 2 but I’m not too sure about it
Answer Link
miga5066
miga5066 miga5066
  • 03-03-2021

Answer:

I say get the 24 pack for 10 dollars.

Step-by-step explanation:

Yes it may be 4 dollars extra but your getting 12 extra bottles for a little over half the prize!

Answer Link

Otras preguntas

which group of algae is responsible for formation of kelp-beds along north American coasts
A town experiences a smaller earthquake several days after a large one. What has occurred?
One-third of a number, decreased by six equals eight. What is the number?
why was otto i declared the roman emperor
simplify using order of operations(PEMDAS):(2^3x6)-3^2
Algebra 1. i just need help with understanding multiple step equations like...72+4-14d=36 ???? D=????
What's the square root of 247
The study of the natural processes that occur in the environment on humans affect them is called
Can someone tell me What is half of 4/9
The largest ethnic group in Nepal are the Bhote. true or false