happyfeet239 happyfeet239
  • 02-03-2021
  • Mathematics
contestada

Teresa bought 11 pounds of sugar for $7.
How many dollars did she pay per pound of sugar?

Respuesta :

cayuba538
cayuba538 cayuba538
  • 02-03-2021

Answer:

Its about 1.50$

Step-by-step explanation:

i don't know the exact amount

Answer Link

Otras preguntas

Headaches, a sore back, and strained eyes are signs that a study area needs to be more .
why did mercantilism encourage exports and discourage imports? (first to answer will be marked as brainliest) ​
Advertisements that appeal to your emotions can help you control impulse buying True or False
define monarchy Will mark the brainliest ​
What does Newton's first law of motion state? (3 points) a Every action has an equal and opposite reaction. b A body at rest will stay at rest until it is acted
How does the government provide nutrition to poverty stricken people​
HELP ASAP PLSSSSSHELP​
Which phrase means a capital letter in Spanish? Group of answer choices una letra minúscula una letra mayúscula
please solve worth 20 points
Find the inverse f(x)=6x+7