mathgames857
mathgames857 mathgames857
  • 01-03-2021
  • Mathematics
contestada

Chris and his friends are going to the ice cream shop
that having a sale on milkshakes. Each milkshake cost
$2.
Write an equation that represents buying any number
of milkshakes (m).
Help plz I will mark u Brainly

Chris and his friends are going to the ice cream shop that having a sale on milkshakes Each milkshake cost 2 Write an equation that represents buying any number class=

Respuesta :

sb6339996
sb6339996 sb6339996
  • 01-03-2021

Answer:

2xm

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

solar heater uses energy from the sun to heat water. The heater's panel is painted black --- A. improve emission of infrared radiation B. reduce the heat
you want to paint your house and buy 5.5 gallons of paint. you use 3/4 of the paint you purchase and then buy another 1.5 gallons. how much paint do you have?
1+1=?详细解释为什么等于2以及它的原理
Why is the Airbus A380 cheaper than the Boeing 747?
There is no additive, powder, or tablet that eliminates the need for you to ______ equipment such as whirlpool spas.
Definition of quad cane...A. A cane with five rubber tipped feet designed to bear a little weightB. A cane with four rubber tipped feet designed to bear all you
How do you write 90% as a decimal??​
What are the difficulties in statistics and probability for introduction in an own word of a student in a paragraph only
I’m cheating and I like it
What’s the answer for this one