gaudvile2006
gaudvile2006 gaudvile2006
  • 03-11-2016
  • Mathematics
contestada

What is the cost of 3 kg of grapes £2.50 per kg?

With working out please !!!☺❤

Respuesta :

unicornseatrainbows
unicornseatrainbows unicornseatrainbows
  • 03-11-2016
All you have to do is multiply 2.50 by 3 and you get your answer of 7.50
Answer Link
plgoglpgo
plgoglpgo plgoglpgo
  • 03-11-2016
the answer is 7.50..
Answer Link

Otras preguntas

Population density is the number of people per unit of area. What is the population density of a state that has 1627260 people in 1490 square miles? Round to th
Population density is the number of people per unit of area. What is the population density of a state that has 1627260 people in 1490 square miles? Round to th
In an examination there are four multiple choice questions with 3 options each, of which one option is the correct answer. In how many ways can a student answer
what is the perimeter of a triangle with vertices of (5,1) (-3,3) (-7,-3)
What was the casta system, and why was it created?
22.) -5n+3(6+7n) 23.) -2n-(9-10n) 24.) 10-5(9n-9)
12/2 as a whole number or mixed number
how does making a model help scientist observe?? HELPP PLEASEEE
Describe how the coming of World War II ended the Great Depression. What region of the nation benefited most spectacularly?
each year Lizzie's school purchases students agenda books, which are sold in the school store. This, the school purchased 350 books at a cost of $1,137.50 if th