nerdygurl42 nerdygurl42
  • 02-11-2016
  • Mathematics
contestada

Three apples weigh about a pound. About how much would one apple cost? (Round to the nearest cent.)

Respuesta :

morgoth2099
morgoth2099 morgoth2099
  • 02-11-2016
1.20 average american dollars
Answer Link

Otras preguntas

Select the best translation for the following term or phrase: El alfabeto español tiene cinco vocales. The English alphabet has five vowels. The Spanish
Solve for x: 3x − 24 = 81 57/3 105/3 57 105
Coal is made of carbon. Coal burns at high temperature in the presence of oxygen. The result of this chemical reaction is
Lauren is shopping for wallpaper borders. Which of the following designs appears to have two lines of symmetry?
help me please................................
In what ways do juju and other types of popular music in sub-saharan africa draw on traditional music for inspiration?
Researchers are often worried that interviewees have not been completely honest or forthcoming especially when asked about sensitive subjects. How did arlie hoc
According to this excerpt Odysseus is what
how did the navigation acts in the 1650s affect the American colonies
If g (x)=x^2+3, find g (4)