savage34
savage34
02-11-2016
Mathematics
contestada
what is 3 for 6 bagels for 24$
Respuesta :
Аноним
Аноним
08-11-2016
12 bagels b/c 24/6=4 and 3*4=12
Answer Link
melenie0525
melenie0525
12-11-2016
the answer is 12 bagels
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 72+ )
Otras preguntas
Which of the following is the best opening sentence for a business letter that you want to sound fairly informal? a. Please be advised that I've just received
is hair mousse a solied liqued or a gas and why ?
What is the x-intercept of the line with the equation 1/3x + y = -15 ?
what is a bodegon what is its significance
martian periodic table
How many distinct ways can the word ROBBERS be arranged
a bullet train can travel at 170 miles per hour. Will a graph representing distance in miles compared to time in hours show a proportional relationship? explain
Beth needs to add a 10% tip to her $12 meal. How much money does she need to add?
Cherries cost $5 for two pounds and $7.50 for 3 pounds. a. What is the cost per pound? b. Is it constant? c. If you were to graph this situation, would you put
Why 4/10 is equivalent 4/100