jakedria jakedria
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

if 31/2 pounds of bananas cost 1.96 , how much would one pound cost ?

Respuesta :

BigDef113
BigDef113 BigDef113
  • 01-11-2016
they would cost $3.25
Answer Link
notarobot
notarobot notarobot
  • 01-11-2016
3.5/1.96 = 1/x
1.785 = 1/x
~$0.56
Answer Link

Otras preguntas

ans this sum plsss . ​
The function f(x)=4x^(5)-2x^(3)+8x is:
___________________cm
How does this visual help to explain hazards from volcanoes that can hurt people even when they are not erupting?
A bakery made 100 donuts. In the display case, 40/100 were chocolate, 3/10 were glazed, and the rest were cinnamon. Which fraction of the donuts were cinnamon?
Find the mean median and range of the data 0,1,1,2,2,3,3,3,4,4,4,4,5,5,5,5,6,6,7,7,7,8,8,9,9,17
A hot air balloon rising vertically is tracked by an observer located 5 miles from the lift-off point. At a certain moment, the angle between the observer's lin
PLEASE HELP ASAP 10. Mike and Pete together have $84.00. If Mike has $24.00, what is the ratio of Pete's amount to Mike's amount?
engineering economics​
suppose that you are offered a job that pays you $2000 the first month with a raise every month after that. you can choose a 400$ raise or a 15% raise. which op