quonbrown318
quonbrown318
03-02-2021
Mathematics
contestada
20 pounds of pet food for 14.99
Respuesta :
cat23k
cat23k
03-02-2021
Answer:
if you're looking for the cost per pound its 1.3 because 20 divided by 14.99 is 1.3 :)
Answer Link
VER TODAS LAS RESPUESTAS ( 85+ )
Otras preguntas
A catcher's and a pitcher's uniform numbers are consecutive integers whose product is 306. If the catcher's was the smaller number, determine the uniform number
If sin 25° =cos(y+50°),find y
Cheri and Aaron both wanted to work part time, and they found a lawyer who was willing to split one full-time paralegal job between the two of them so that Cher
Find the amount accumulated FV in the sinking fund. HINT [See Example 1.] (Assume end-of-period deposits and compounding at the same intervals as deposits. Roun
Dogs can have different coloured coats, this is known v________
A bag of balls is given to you which has 3 red balls, 4 green balls, 2 orange balls and 6 white balls. What is probability of picking a green ball
Which of these is an acceptable professional behavior in the United States? O A. Wearing clean clothes O B. Having your cell phone out O C. Having ungroomed hai
What happens if I got to fast on a Test on Edge nuity?
STOP and answer please
Determine the greatest common divisor of the elements of the set \[ s = \{ n^{13} - n \mid n \in \mathbb{z} \}. \]