ShawdowKnight494
ShawdowKnight494 ShawdowKnight494
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

I will give you brainiest just pls answer this question!!!

I will give you brainiest just pls answer this question class=

Respuesta :

mjgirl1914 mjgirl1914
  • 02-02-2021

Answer:

The correct unit price is $1.19 per pair of gloves. She made the mistake of dividing the total price by 3 instead of 3 dozen(which is 36).

Step-by-step explanation:

hope that helps!!!

Answer Link
kylieyoung0515
kylieyoung0515 kylieyoung0515
  • 04-02-2021
The correct unit price is $1.19 per pair, hope this helps!
Answer Link

Otras preguntas

if someone is colorblind which structure is malfunctioning
Which of the following was a result of the Russo-Japanese War?
1. Match the rational exponent format to it's radical expression
How to find the width of a rectangle if it's missing A=21 L=7 W= ?
Lou has two sets of numbers. The first set starts with 3 and follows a pattern of increasing by 5 The second set starts with 39 and follows a pattern c' decreas
A car of 1400 kg is subject to multiple forces which produce an acceleration of 3.5 m/s2 directed north. Find the net force.​
Please help!! asap!!
4. Una planta de conservas cuenta con una máquina que tiene un costo fijo de 1 900 y un costo de producción de S/. 1,50 por conserva, dicha planta distribuye al
Find the distance between points (1,3) and (9,18) on the coordinate plane.
4 less than half a number is equal to 2 more than the number