moneyman360 moneyman360
  • 01-11-2016
  • Mathematics
contestada

a dozen apple costs $2.55.at this rate how much would 8 apple cost?

Respuesta :

MohamedSharif
MohamedSharif MohamedSharif
  • 01-11-2016
12=2.55 how about 8
8 x 2.55 divided by 12=$1.7
Answer Link

Otras preguntas

The drama class at a middle school was preparing for their spring play in the school auditorium. One week before the performance, a parent complained to the sch
Anyone have an idea how to create a NPV Spreadsheet which intakes a 6% discount factor. My actual question is very similar to this, If someone could give me a s
1. What is the length of XU? X U Y 36 in V Z W 23 in
G E Which of the following segments is tangent to the circle ? 1) overline HL 2 ) overline DE 3 overline FG 4 ) overline AC
Convert: 3½ kilograms to grams
A 3-column table with 3 rows. Column 1 is labeled Unit Fraction with entries StartFraction 1 Over 10 EndFraction, one-fourth, c. Column 2 is labeled Fraction wi
Help me please asapp
What is the distance from -5 to 0? 0, because 151=0 O 5, because 1-51=5 O5, because 1-51=-5 O-5, because 1-51 = -5 7 of 23 QUESTIONS SUBMIT
the importance of metric prefix​
2(x + 2) + 5(x + 5) = 4(x-8) + 2(x - 2) ​