irantheother123 irantheother123
  • 02-02-2021
  • Mathematics
contestada

Two pounds of grapes cost $6.

Complete the table showing the price of different amounts of grapes at this rate.

grapes (pounds) price (dollars

2 6

1

1

Respuesta :

reichs
reichs reichs
  • 02-02-2021

Answer:

1 3

Step-by-step explanation:

divide 2 by 1 and u get 1

divide 6 by 2 and u get 1

Answer Link

Otras preguntas

Transactions in a Job Order Cost System Five selected transactions for the current month are indicated by letters in the following T accounts in a job order cos
if A=x² +xy-6, B=6xy-2x² +1 and C= 3x² +7 -3xy,find :(i) A+B+C​ (ii)A-B+C (iii)A+B-C​
-10 + 4n - 3t + 2t + n
What steps led up to Texas becoming part of the United States?
Find the product of ( x + 4) (x^2 + 3x + 2). QUICK PLEASE
A truck driver drove 48 miles in 45 minutes. At this rate, how many miles can the truck driver drive in one hour? __ miles in one hour
Find the resultant force
Evaluate the expression for u = –8. Simplify your answer. –8 u
someone please help me understand how you expand and simplify brackets:(
number 19, i need help with it, now please